Dell Vostro 3515 jest laptopem należących do laptopów mobilnych. Odpowiedni dla wszelakich pracowników biurowych, pracowników korporacyjnych. pracowników naukowych, wykładowców uczelnianych, psychologów, lekarzy i osób prowadzących działalność gospodarczą. Solidnie zrobiony i są też odpowiednie komponenty.

Dell Vostro 3515 jest laptopem należących do laptopów mobilnychModel procesora jest to AMD Ryzen 3 3250U (https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-3-3250u). Pamięć Ram w tym laptopie wynosi 8 GB DDR4. Pojemność dysku twardego wynosi 256 GB, a typ dysku twardego do SSD.  Karta graficzna jest zintegrowana i jest to AMD Radeon Vega 3. Przekątna ekranu wynosi 15,6″. Rozdzielczość to 1920 x 1020. Typem ekranu jest Full HD. Nie posiada napędu optycznego do płyt DVD, Blue Ray i Blue Ray 3D. Typ baterii to Li-Pol. Czas trwania pracy baterii wynosi około 320 minut. Klawiatura jest podświetlana i ma dodatkowo blok numeryczny. Posiada touchpad zamiast myszki. Posiada wbudowane dwa głośniki, mikrofon, kamerkę 0,92 MPix, wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe. Posiada Bluetooth. Połączenie Internetowe do laptopa to Wifi i Internet starczony czyli tak zwanego z kabla. Ma wejście HDMI i posiada 3 wejścia USB. Dodatkowym bezpieczeństwem dla laptopa jest układ szyfrowania TPM i czytnik linii papilarnych. Brak czytnika Smart Card. System operacyjny to Windows 10 Pro. Wymiary laptopa to szerokość 359 mm, głębokość 236 mm i wysokość 18 mm. Waga wynosi 1,7 kg. Gwarancja wynosi 3 lata i można przedłużyć ważność gwarancji. Typ gwarancji to on-site, next business day. Jest matryca IPS. 

Laptop jest odpowiedni dla osób pracujący zdalnie albo mobilnie. Popularny wśród studentów używający laptopów jako notatnik zamiast zeszytów albo do prezentacji na ćwiczeniach albo wykładach. Laptop nie zajmuje dużo miejsca na biurku i komponuje się idealnie komponuje się z otoczeniem pomieszczenia. Też można wykorzystywać do obróbki plików wideo i zdjęć fotograficznych.