Ostatnie wydarzenia sprawiły, że praca zdalna stała się dla niektórych codziennością. Dlatego właśnie lepiej jest zaopatrzyć się w sprzęt, co do którego będziemy pewni, że nas nie zawiedzie i spełni wszystkie oczekiwania.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 to notebook najnowszej i najwyższej generacji, przeznaczony głównie dla biznesmenów. Jak sama nazwa mówi, laptop jest zbudowany z carbonu, ale również metalu i magnezu. Dzięki takiej mieszance komputer powinien być odporny na wszelkie przypadkowe uderzenia oraz upadek z niewielkiej wysokości.

Komputer posiada wyświetlacz o wielkości 14,1 cala i waży trochę ponad 1kg. Jest to niewiele, dlatego będzie odpowiedni i wygodny do częstych podróży. Kolejną zaletą jest także jego wytrzymałość, gdyż można na nim pracować nawet do 15-stu godzin, a baterię od 0% do 60% można naładować zaledwie w godzinę.

Z dodatkowych zalet urządzenia trzeba wymienić także czytnik lini papilarnych, dzięki któremu nasza prywatność będzie jeszcze bardziej bezpieczna oraz kamerka, która działa na podczerwień. Przy kamerce jest wbudowana także zaślepka, specjalnie dla tych, którzy szanują swoją prywatność.

W komputerze może również zainstalować kartę SD oraz kartę SIM, dzięki czemu można mieć nieprzerwalny kontakt z interetem. Lenovo ThinkPad X1 Carbon można nabyć za ponad 8tyś. jest dostępny m. in. w RTV Euro AGD. Można na nim odtwarzać filmy 4k, chodzi szybko i sprawnie. Posiada procesor 4-rdzeniowy, matrycę IPS oraz modem LTE. 

Według mnie jest to idealny model, dla osób, które często podróżują i potrzebują swojego komputera pod ręką. Spełnia on wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapewnia użytkownikom wygodę i wysokie standardy. Jest także stylowy oraz z klasą, a dzięki obudowie przypominającej gumę, nie będzie się ślizgał, co zapewnia stabilność w miejscu pracy. Nie trzeba się również martwić o to, czy np. kot nie zrzuci go pod naszą nieobecność.