Jeden z wielu standardowych HP EliteBook 850 G7 to procesor Core i5 10210U o czterech rdzeniach, ekran o przekątnej 15,6 cala, matowa matryca, 8 GB pamięci RAM typu DDR4, dysk twardy typu SSD o pojemności 256 GB, wbudowany mikrofon, kamera internetowa, jeden port typu HDMI, cztery porty typu USB, Bluetooth, dość niska masa własna, czytnik linii papilarnych, wzmocniona konstrukcja, pojemna bateria i atrakcyjna obudowa. Ze względu na gabaryty model ten nie jest opcją najlepszą dla kobiety biznesu, ale i tak jest on dość lekki i co najważniejsze ma mikrofon wraz z kamerą internetową, czyli nadaje się do robienia wideokonferencji w celach firmowych. Mowa tu o tłumaczeniu współpracownikom pewnych zagadnień za pomocą kamerki, która jest opcją lepszą od klasycznej rozmowy przez telefon.

Standardowy HP EliteBook 850 G7 jest także opcją akuratną dla informatyka, który zazwyczaj zajmuje się edycją materiału filmowego nakręconego w jakości 4K. Ktoś taki także szuka szuka lekkiego HP do pracy mobilne, bo jego masywny laptop, który ma procesor Core i9 o ośmiu rdzeniach i 64 GB pamięci RAM typu DDR4 waży sporo ponad trzy kilogramy i nie nadaje się do pracy mobilnej. Warto też pamiętać o tym, że model ten ma matową matrycę, dzięki której można kończyć pracę także na tarasie otulonym winoroślami, czyli w miejscu atrakcyjniejszym od tanio urządzonego biura.

HP EliteBook 850 G7 to także żywotny procesor Core i5 10210U o czterech rdzeniach. Obecnie można kupić znacznie tańszy laptop z procesorem o czterech rdzeniach, ale takowy raczej znacznie zwolni i to już po około roku użytkowania. Natomiast model z tym procesorem Core i5 będzie działał tak jak nowy i to nawet po pięciu latach użytkowania. Wiele w przypadku tego sprzętu znaczy też jego wzmocniona konstrukcja, czyli to, że wytrzyma przynajmniej kilka upadków z wysokości około metra na standardową domową podłogę.