Często wybierany HP ProBook 430 G8 (http://www.computer.net.pl/biznes-zawsze-pod-reka-z-laptopem-hp-probook-430-g8/) to 13,3 cala ekranu, matowa matryca, procesor Core i3 o dwóch rdzeniach, niska masa własna, system operacyjny Windows 10, 8 GB pamięci RAM typu DDR4, dysk twardy typu SSD o pojemności 256 GB, wbudowany mikrofon, kamera internetowa, jeden port HDMI, trzy porty typu USB, podświetlana klawiatura, pojemna bateria, wzmocniona konstrukcja, czytnik linii papilarnych i urodziwa obudowa. Model ten wybitnie spodoba się kobietom pracującym i to ze względu na to, że jest lekki i ma niewielkie gabaryty. Bluetooth to też jego bardzo wielki plus, choć to mikrofon i kamera internetowa są najważniejszymi, bo to właśnie dzięki nim można robić wideokonferencje i to z niemal dowolnego miejsca, po to by wytłumaczyć pewne ważne sprawy współpracownikom.

Akuratny HP ProBook 430 G8 to też maszyna do pracy mobilnej dla informatyka, który zazwyczaj zajmuje się edycją materiału filmowego nakręconego w jakości 4K. Nawet ktoś taki zazwyczaj chodzi z lekkim HP, bo do sprawdzania poczty w podmiejskim pociągu nie potrzeba laptopa z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach, który waży ponad trzy kilogramy. Atutem tego modelu jest też matowa matryca, dzięki której lepiej widać to co dzieje się na ekranie i to nawet wtedy gdy część naszej pracy wykonujemy na nasłonecznionym tarasie otulonymi winoroślami.

HP ProBook 430 G8 to też procesor Core i3 o dwóch rdzeniach, czyli nic specjalnego, ale ten konkretny procesor imponuje żywotnością elektroniczną, czyli ten z bardzo taniego laptopa już po około roku zwolni, a markowy Core i3 nawet po tych czterech latach będzie działał tak jak nowy. Ten HP ma też wzmocnioną konstrukcję, która staje się normą w lekkich przenośnych modelach, bo one często uderzają o blat biurka lub nawet spadają na typową podłogę z wysokości około metra i dlatego lepiej będzie jeśli po takim upadku pozostaną sprawnymi.