Szeroki wybór laptopów biznesowych sprawia, że zakup odpowiedniego sprzętu może okazać się nie lada wyzwaniem. W tej materii warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, którymi należy kierować się podczas zakupu.

Jak wybrać laptopa do biznesu?

Szeroki wybór laptopów biznesowych sprawia, że zakup odpowiedniego sprzętu może okazać się nie lada wyzwaniemWybór laptopa do biznesu powinien opierać się przede wszystkim na doborze odpowiednio wydajnych podzespołów, które to odpowiadają za pracę laptopa. To z kolei przekłada się na komfort pracy. Które z podzespołów są więc kluczowymi?

Procesor oraz pamięć RAM

Zdecydowanie największy nacisk należy położyć na odpowiedni wybór procesora oraz pamięci RAM. Oba te elementy są niezwykle istotne, gdy mowa o ogólnej wydajności sprzętu.

Szukając modelu procesora warto zwrócić szczególną uwagę na ilość rdzeni, ilość wątków i taktowania zegara. Absolutne minimum zapewniające komfortową pracę to 4 rdzenie z 8 wątkami oraz taktowania zegara na poziomie co najmniej 3 GHz.

Kolejnym z elementów jest pamięć operacyjna RAM, która jest miejscem przechowywania aktualnie wykorzystywanych programów, plików oraz samego systemu operacyjnego. W tej kwestii liczy się przede wszystkim ilość pamięci. Za minimum uznaje się 8 GB, jednak 16 GB będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Ponadto dobrze jeśli w laptopie jest możliwość rozbudowy o kolejną kość pamięci.

Model laptopa

Szczególnie ciekawym wyborem jest HP ZBook Fury 17 G8, który może pochwalić się nowym procesorem z serii Intel Core i5 (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/details/processors/core/i5.html), i7 11. generacji, zapewniającym ogromny dopływ mocy. Ponadto na pokładzie sprzętu odnajdziemy 8 GB pamięci RAM typu DDR4 bądź więcej w zależności od wybranej konfiguracji. Całość uzupełnia matryca o przekątnej 17,3 cala, o rozdzielczości FULL HD bądź 4K. Takie połączenie gwarantuje komfortową i efektywną pracę, bez zmartwień o brak mocy.