Lenovo ThinkBook 16p G2 to świetny wybór dla osób szukających wydajnego komputera biznesowego. Tutaj mamy przykład tego jak firma Lenovo po raz kolejny dostarcza użytkownikom świetny sprzęt, który odzwierciedla to czego potrzebuje wymagający użytkownik do pracy.

Lenovo ThinkBook 16p G2 to świetny wybór dla osób szukających wydajnego komputera biznesowegoKomputer mimo tego, że jest niezwykle smukły, kryje w sobie naprawdę potężne podzespoły, który nie powstydziłyby się stacjonarne stacje robocze. Procesorem napędzającym cały komputer jest AMD Ryzen 7 5800H charakteryzującym się wysoką wydajnością zaklętą w ośmiu rdzeniach. Akompaniuje mu układ graficzny dostarczony przez firmę nVidia, czyli aktualnie jednego z procentów najwydajniejszych kart na rynku. Modelem, jaki znajdziemy w tej przenośnej stacji to pracy będzie GeForce RTX 3060. Elementem, który zadba o płynność obliczeń tego komputera będzie pamięć RAM w technologii DDR4, której znajdziemy tutaj aż 16 GB.

Tak silne podzespoły pozwalają  nam na komfortową pracę w wymagających programach na ekranie o rozdzielczości 4K, czyli 2560 × 1600. Właśnie w takiej rozdzielczości jest ekran, który jest zaimplementowany w tym komputerze. Jest nim 16-calowa matowa matryca pozwalająca nam na prace nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach, jak i na dworze, jako że jest to komputer przenośny i mocno stawiający na mobilność dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów. Komputer będziemy kontrolowali za pomocą klawiatury z pełnym zakresem klawiszy w tym z klawiaturą numeryczną, całość jest podświetlana. Drugim narzędziem kontroli nad komputerem będzie duży i czuły touchpad umieszczony zaraz pod klawiaturą. Dzięki temu do pracy nie będziemy potrzebowali żadnego peryferium.

Trzeba wyróżnić jakość wykonania całego sprzętu. Wszystkie elementy są dobrze spasowania. Pracując, na tym komputerze będziemy czuli, że jest to wysokiej jakości stacja robocza dla najbardziej wymagających.