Surface Pro X to nowy typ komputera od firmy Microsoft. Jest cienki i lekki jak tablet, ale ma moc laptopa. Jego mózgiem jest układ Microsoft SQ2, który zapewnia dłuższy czas pracy na baterii i lepszą łączność komórkową niż alternatywne rozwiązania oparte na procesorach Intela.

Specyfikacja nowego Microsoft Surface Pro X

Surface Pro X to nowy typ komputera od firmy MicrosoftSurface Pro X to odłączany komputer 2 w 1 zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Microsoft. Działa na nim system operacyjny Windows 10 z powłoką CShell i jest napędzany przez procesor ARM64 współprojektowany przez firmę Qualcomm o nazwie SQ2. Urządzenie posiada dwie kamery 5 i 10 MPix.

Urządzenie zapewnia łączność komórkową dzięki LTE Advanced Pro z obsługą eSIM, a także Global Positioning System (GPS). Oprócz charakterystycznego czarnego koloru, urządzenie jest dostępne w wersji platynowej; oba kolory mają matowe wykończenie.

Wymiary fizyczne są podobne jak w poprzednich generacjach Surface Pros – 13 cali i waga 0,77 kg. Wprowadzono jednak kilka zmian, aby dostosować go do nowego procesora: zniknęły pełnowymiarowe złącza USB A i DisplayPort, które można było znaleźć w starszych modelach, a zamiast niego pojawił się port USB C działający z prędkością Thunderbolt 3, który można również wykorzystać do ładowania.

Microsoft Surface Pro X oferuje wiele portów, które pozwalają na twórczą swobodę

Microsoft Surface Pro X (http://www.komputerstore.pl/jaki-laptop-czy-tablet-wybrac/) ma dwa porty USB-C, gniazdo słuchawkowe i czytnik kart MicroSD. Po lewej stronie tabletu znajduje się przycisk zasilania i pokrętło regulacji głośności. Po prawej stronie znajduje się kolejny port USB-C, który służy do ładowania. Na spodzie tabletu znajduje się złącze pogo pin do podłączania akcesoriów, takich jak etui z klawiaturą lub pióro Surface Pen (sprzedawane oddzielnie).