Cena sprzętów komputerowych nie raz potrafi przerazić. Sam opis parametrów technicznych może wywoływać u człowieka poczucie rozczarowania. Na szczęście rynek komputerowy oferuje wiele niskobudżetowych rozwiązań. Przykładem na fajny sprzęt o podstawowych parametrach jest Dell Precision Tower 3650 – stacja robocza do zastosowań w domu i małym biurze.

Na początek zaglądnijmy do wnętrza

Procesor Dell Precision Tower 3650 może nas zaskoczyć 8-rdzeniowym procesorem Intel Core i7 11700Procesor Dell Precision Tower 3650 może nas zaskoczyć 8-rdzeniowym procesorem Intel Core i7 11700. Działanie systemu jest wzbogacone o 16 wątków i technologią Rocket Lake. Intel Core zawiera pamięć w systemie cache L2 lub L3 o pojemności 16384 kB. W Dell Precision Tower 3650 Intel Core może rozpędzić się z 2500 MHz do 4900 MHz. Dla pozyskania dużo lepszych efektów stację roboczą można podwyższyć o dużo mocniejszą jednostkę.

Dane do magazynu

W przypadku gromadzenie danych Dell Precision Tower 3650 posiada dwa wejścia pod dysk. Pierwszy z nic jest już zajęty. Zawiera on pojemność 256 GB. Tryb SSD sprawia, że obsługa programów staje się szybsza. Dla usprawnienia stacji można dorzucić dysk w typie HDD.

Z jakimi danymi radzi sobie Dell Precision Tower 3650?

Jednostka robocza posiada wbudowane 16 GB pamięci. To dość solidne miejsce do obsługi podstawowych programów komputerowych oraz Internetu. Z tak dużym magazynkiem można z powodzeniem oglądać filmy, przeglądać internet i odpalić proste programu biurowe np. z obszaru Microsoft. Pamięć typu DDR4 to podstawa w zakresie obsługi komputera. W przeglądaniu Dell Precision Tower 3650 ważniejsza jest liczba wolnych banków pamięci. Daje Ci ona dużą elastyczność w zakresie poszerzania własnego sprzętu. Producenci marki Dell postarali się dodać aż 4 banki pamięci. Dwa są zajęte przez pamięć wbudowaną, a dwa kolejne dają ci możliwość poszerzenia Dell Precision Tower 3650.

Autor zdjęcia www.dell.com