Surface Pro, to seria tabletów PC, opracowana przez firmę Microsoft. W tym samym czasie, powstała rodzina, równie niebanalnych urządzeń, Surface RT tej samej marki. Tablet Microsoft Surface Pro 8, możemy dostać w trzech odmianach, jeśli ważnym jego elementem, jest dla nas procesor.

PROCESORY INTEL CORE W TABLETACH SURFACE PRO

Surface Pro, to seria tabletów PC, opracowana przez firmę MicrosoftW przypadku tego komputera, za procesor odpowiedzialna jest, firma Intel. Pod względem mocy, Microsoft Surface Pro 8, możemy nabyć z procesorem Intel Core i7 (1185G7), Intel Core i5 (1135G7) oraz i3 (1115G4). Firma Intel Corporation, która produkuje procesory m.in. do tabletów PC Microsoft, może się pochwalić tym, że jest liderem w tej dziedzinie, na światowym rynku. Udało się jej wyprzedzić, do niedawna bardzo popularne i powszechnie używane, procesory marki Pentium. Mikroprocesory Intel Core i7, są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, i5 dla osób, które nie mają większych wymagań wobec swojego komputera, a i3, to grupa tańszych tabletów Surface Pro, których cena, może być dla każdego osiągalna i przez to atrakcyjna.

WINDOWS 11. SYSTEM OPERACYJNY SURFACE PRO 8

Microsoft Surface Pro 8, jest komputerem dla firm. Przynajmniej, taki był zamysł jego twórców. Dlatego, tablet jest produktywny, spójny i bezpieczny, które to cechy, dodatkowo wspiera system operacyjny Windows 11. Najnowsze oprogramowanie komputerów oraz innych urządzeń cyfrowych, firmy Microsoft, miało swoją premierę 5 października 2021 roku. Od tego momentu, Windows 11, cieszy się niesłabnącym powodzeniem i uznaniem, wśród swoich użytkowników. Zarówno tych, którzy korzystają z jego wersji profesjonalnej, jak i osób, których komputery, pracują w oparciu o wersję standardową, tego chyba najbardziej obecnie, popularnego oprogramowania na świecie. Tablet Surface Pro 8, to także 13’ calowy, dotykowy ekran, za który jest jednocześnie, interaktywną platformą przetwarzania powierzchniowego, o wdzięcznej nazwie Microsoft PixelSense.